Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnsanı yenen StarCraft 2 Yapay Zeka, Avrupa'da anonim olarak yarışacak
#1
DeepMind'in profesyonel StarCraft 2 oyunu Yapay Zeka'si, Avrupa rekabetçi merdiveninde insan oyunculara karşı oynamaya hazırlanıyor.StarCraft 2, oynadıktan yıllar sonra bile size sürprizler atabilecek karmaşık bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Başka bir deyişle, StarCraft 2 bir Yapay Zeka'yi test etmek için mükemmeldir.


Ocak ayında, Yapay ZekaNews , DeepMind'in 'AlphaStar' adlı Yapay Zeka adlı profesyonel e-sporcu oyuncu Grzegorz Komincz ve Dario Wunsch'u yendiğini bildirdi.AlphaStar şimdi StarCraft 2 rekabetçi merdiveninde “az sayıda” oyun oynamaya başlayacağı Avrupa'ya sanal bir gezi düzenliyor. İnsan oyuncular Yapay Zeka'ya karşı oynadıklarını ve anonimli olacağından haberdar bile olmayacaklar.
Blizzard, anonimleştirmenin arkasındaki nedeni açıkladı:
Alıntı: “AlphaStar'ın isimsiz olarak oynamasını sağlamak, testin test edilmesini sağlamaya yardımcı olur, böylece aracının deneysel sürümleri normal bir 1v1 ladder eşleşmesine mümkün olduğunca yakın bir oyun deneyimi yaşar.
Aynı zamanda tüm oyunların aynı şartlar altında maçtan maça oynanmasına yardımcı olur. DeepMind, araştırma sonuçlarını AlphaStar'ın maçlarının tekrarları ile birlikte hakemli bir bilimsel makalede yayınlayacak. ”
AlphaStar, StarCraft'ın geliştiricisi Blizzard'ın aylık olarak piyasaya sürdüğü tarihi oyun görüntüleri konusunda eğitildi. Yapay Zeka'nın beş versiyonu, bir insan için yaklaşık 200 yıla denk gelen eğitim becerilerini geliştirmek için birbirleriyle savaştı.
AlphaStar'ın çoklu deneysel varyantları teste katılacak ve sadece 1v1 karşılaşmaları oynayacak. Teste katılmak, oyuncuların dahil olmak için oyun içi bir açılır pencerede tıklamaları gerekecek. Temel olarak, gönüllü bir eşek boğmaca.
Gelecek Yapay Zeka İle Gelecek
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Hakkımızda
    Yapay Zeka Forum , Yapay Zekayı Türkiye'ye tanıtmak ve bu alanda Türkçe kaynak sıkıntısını gidermek ve aynı zamanda Yapay Zekaya ilgi duyan tüm kişileri bir araya getirmek amacıyla kurulmuştur.

Yapay Zeka Forum


yapay zeka

,

yapay sinir ağı

,

yapay sinir ağları

,

derin öğrenme

,

makine öğrenmesi