Ağlama bitti. En kötü hatıralar yumuşamıştı ve karısının söz verdiği mutlu sonlara yol açtı.

Mayıs ayında, Donna Carpenter, Burton çalışanlarına hitap etti. Şirketin Burlington karargahında 400 ve dünya genelinde yaklaşık 1.000 ‘e sahiptir. Jake Carpenter’ın neler yaşadığını çok az kişi biliyordu.

<pre>KSI, Justin Bieber Logan Paul rematch hakkında yorumlar yanıtlıyor: '**** sen Justin!'

15 dakikalık bir konuşmada, “Size, her birinize ve her birinize, bu hikayenin mutlu bir sonu olduğunu söylemeliyim” dedi.

Yakında, Carpenter’ın yatağının dibinde çalışanların poster boyutunda bir fotoğrafı ve şirketin global ofislerinden altı kişi vardı. Onlarda çalışanların çoğu gülümseyerek ve şakacı bir orta parmak selamı veriyor. Seni seviyoruz, poster okuyor, “aşk” dan önce kaba bir sıfatla.

“Yol gösterici ışığım”, Carpenter şimdi ofisine yakın duran resimleri çağırdı.

Ziyaretçi çemberi büyüdü. Birçoğu Carpenter’ın görünüşüne şaşırmıştı – sürekli hareket halindeki konuşkan bir adam aniden kırılgan, hareketsiz ve konuşamıyordu. Bir Polaroid kamerayla fotoğraflandılar, anlık görüntüleri bir marangoz tahtasını dolduran marangozun yatağının yakınındaki bir kopya kağıdının yığınından uzaktı.

McMorris, “Jake iyi ruh içindeydi, notlar ve şeyler yazıyordu” dedi. “İletişim kurabildiği konusunda endişelenmiştim, mizahı ve aklı hala oradaydı.”

Carpenter hissi yeniden kazanmaya başladı. Hâlâ yatakta, hemşireleri hip-gyrating “dans partileri” ne davet etti ve diyetleri çoğunlukla buzdan oluşan diğer hastalarla birlikte “buzlu blok parti” için planlar yaptı. (Bu asla olmadı.) İlk adımlarını bir yürüteçle attı. Her gün birkaç dakika daha konuşması için yavaş yavaş trakeotomiden çekildi.

görüntü
Soldaki Olympian Mark McMorris, hastanede Carpenter’ı ziyaret eden sporcular arasındaydı; burada aile ve arkadaşlar, Polaroid’in fotoğraflarını çektiler.
Soldaki Olympian Mark McMorris, hastanede Carpenter’ı ziyaret eden sporcular arasındaydı; burada aile ve arkadaşlar, Polaroid’in fotoğraflarını çektiler.
İLAN

Shaun White ziyarete geldiğinde, Carpenter gezintiye çıkmakta ısrar etti.

White, “Sizinle tanışmanız gereken çok sayıda çocuk var” dedi. “Birlikte zemine gittik. Etrafta gezmesi gerekmiyordu, gerçekten, ama “Hayır, hayır, hayır, havalı, havalı” gibiydi. Hastanedeki herkesi isim olarak tanıyordu. İyileşiyor ve sahip olduğu bu ruhla arkadaş ediniyordu. ”

Haziran ayının başlarında nihayet iyileşeceği konusunda ikna eden Carpenter, doktorları, Amerikan Pharoah’ın Üçlü Taç’ı kazanmasını görmek için Belmont Stakes’a arkadaşları, oğulları, bir hemşire ve bir fizik tedavi uzmanıyla seyahat etmeleri için ikna etti. Özel bir jet attılar – Carpenter boynundaki deliği trakeotomiden gizlemek için bir şapka ve fular taktı – ve sadece birkaç saatliğine gitti.

15 Haziran’a kadar, karısı birincil hemşiresi olarak hizmet ederken iyilik için evde idi. O zamandan beri altı ay boyunca gücünü yeniden inşa ediyor, dengesini kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak buluyor.

Donna Carpenter, “Değişti, ama nasıl yaşanacağı konusunda bir uyanma çağrısına ihtiyaç duyan tip değil” dedi. “Kimsenin Jake’ten daha azına ihtiyacı yoktu.”

Değişimin ruhsal olduğunu söyledi.

“Her zamankinden daha hafif” dedi.

Ayrı bir röportajda Jake Carpenter, duygusal yararın özellikle Donna ve çocukları ile olan ilişkilerini sıkılaştırmak için fiziksel olarak yetersiz kaldığını kabul etti.

Carpenter, “Ayrıldığımızı söyleyemem ama çok meşguldük, işi ayakta tutuyor, ailemizi ayakta tutuyor” dedi. “Ve bu – her şey durdu. Her şey dondu. Yeniden doğuş gibiydi. Kontrolüm dışında kalan şeyler için endişelenmiyorum. Ben gerçekten mutluyum Ve çocuklarıma daha çok saygı duyuyorum. Ben her zaman baba oldum. Ama hiçbir şeye düşürülmemesi ve daha sonra birlikte büyümesi için, bu özel. ”

görüntü
Egzersiz fizyoloğu bırakan Ron McConnell, bir kürek makinesinde egzersiz yaptıktan sonra Carpenter’a cesaret vermeyi teklif etti.
Bir egzersiz fizyoloğu olan Ron McConnell, bir kürek makinesinde yaptığı çalışmadan sonra Carpenter’a cesaret vermeyi teklif etti. The New York Times için CreditJerry Swope
İLAN

Kanepede oturdu, telefonundan fotoğraflar gösteriyor ve bir sürü not tutuyordu. Kendi yazısını okumaya ve o sırada ne iletişim kurmaya çalıştığını anlamaya çalıştı.

Ağlama bitti. En kötü hatıralar yumuşamıştı ve karısının söz verdiği mutlu sonlara yol açtı.

Tecrübesi, “Dalış Çanı ve Kelebek” filminde canlandırılana benziyordu, 2007’nin her yerde tek gözle felç eden bir adam hakkındaki filmi.

Carpenter bunun ilginç olduğunu düşündü. Kucağında beyaz kağıt yığınıyla, kahverengi bir Burton not kartı için ulaştı ve not aldı.

Categories:   Deutsc

Comments